Η Cite συμμετέχει στις Ημέρες Καριέρας 2024 "Χάραξε το Μέλλον σου στην Αγορά Εργασίας" του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου Αθηνών, οι οποίες θα πραγματοποιηθούν στις 22 & 23 Μαΐου 2024.
Η CITE με την πολυετή εμπειρία και εξειδίκευση στον τομέα της υλοποίησης πληροφοριακών συστημάτων, δημιούργησε ένα σύγχρονο και ασφαλές Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Διαδικασιών, το οποίο σκοπό έχει τη σφαιρική αντιμετώπιση των προκλήσεων και απαιτήσεων ενός Πανεπιστημιακού Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ.Με το UniverCITE ΚΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. διευκολύνεται η συμμόρφωση ενός Κέντρου με τρέχον θεσμικό πλαίσιο, μειώνεται το διαχειριστικό κόστος με την αυτοματοποίηση διαφόρων διαδικασιών, οι οποίες επιταχύνονται σημαντικά και ενισχύονται η συνέπεια και εγκυρότητα της πληροφόρησης και του εκπαιδευόμενου αλλά και του εκπαιδευτή ή επιβλέποντος ενός εκπαιδευτικού προγράμματος.Εναρμονισμένο με τις σύγχρονες τεχνολογικές επιταγές, καλύπτει πρακτικές ασφάλειας και λειτουργίας, με προοπτική κλιμάκωσης καθώς αυξάνουν οι ανάγκες ενός Κέντρου, αλλά και με απεριόριστες δυνατότητες διασύνδεσης με εξωτερικά συστήματα για ακόμα περισσότερη ολοκλήρωση και αυτοματοποίηση των διαδικασιών.Διαβάστε περισσότερα για το τι προσφέρει το UniverCITE ΚΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. εδώ: UniverCITE ΚΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ.
Στη CITE στηρίζουμε τους νέους και τις νέες αποφοίτους στα πρώτα τους επαγγελματικά βήματα! Στις 25/04 συμμετέχουμε ως assessors στο Live Assessment Center του Project Future για το ReGeneration Academy στον τομέα του Digital Acceleration | Data Engineering Lab που διοργανώνεται από την TITAN και γνωρίζουμε τους/τις υποψήφιους/ες με στόχο να αναδείξουμε τους finalists του προγράμματος.Μέσω της συνεργασίας μας, συμβάλουμε στην ενδυνάμωση των νέων της χώρας και στην ένταξή τους στην αγορά εργασίας.
Το ARGOS είναι μια υπηρεσία ενσωματωμένη στην πλατφόρμα OpenAIRE και προσφέρεται δωρεάν για χρήση μέσω του Καταλόγου Υπηρεσιών OpenAIRE και του Καταλόγου EOSC. Είναι μια ανοιχτή επεκτάσιμη υπηρεσία - διαθέσιμη ως αυτόνομη υπηρεσία (OpenDMP) και ως υπηρεσία OpenAIRE (ARGOS) - που απλοποιεί τη διαχείριση, την επικύρωση, την παρακολούθηση και τη συντήρηση των Σχεδίων Διαχείρισης Δεδομένων. Επιτρέπει σε ερευνητές, διαχειριστές, επόπτες κ.λπ.
Το CITE.BPMS είναι μια ολοκληρωμένη πλατφόρμα λογισμικού η οποία επιτρέπει σε έναν Οργανισμό να δημιουργήσει ένα σημείο αναφοράς για την οργάνωση, διαχείριση και παρακολούθηση των επιχειρησιακών διεργασιών του. Το CITE.BPMS ενσωματώνει τις λειτουργικότητες εκείνες οι οποίες απαιτούνται για τη διαχείριση μιας διεργασίας την οποία εκτελεί μια επιχειρησιακή μονάδα, από την αφετηρίας τη έως την ολοκλήρωση του χειρισμού της και την αρχειοθέτησή της.
![]()
Κατά τη διάρκεια των τελευταίων τεσσάρων ετών, η CITE αποδείχθηκε πολύτιμος συνεργάτης σε δύο έργα στα οποία συνεργαστήκαμε, στον τομέα έργων για διδυμοποίηση Βουλής. Το πρώτο έργο από αυτά αφορούσε την Βουλή της Σερβίας και την δική μας Βουλή των Ελλήνων. Το έργο εκείνο στόχευε την αύξηση της αποδοτικότητας, της υπεθυνότητας και της διαφάνειας στη Συνέλευση της Δημοκρατίας της Σερβίας, στο πλαίσιο ένταξης της χώρας στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Η CITE ανέπτυξε και φιλοξένησε την συνεργατική πλατφόρμα για το έργο αυτό, και το υποστήριξε κατα τη διετή διάρκειά του με εξαίρετο τρόπο. Η δεύτερη συνεργασία ξεκίνησε το 2017 σε ένα όμοιο έργο για την Συνέλευση της Δημοκρατίας της Αλβανίας, που παραμένει εν ενεργεία. Και οι δύο συνεργασίες είχαν και έχουν εξαίρετη απόκριση από τη CITE. Επιπλέον η αρχική πλατφόρμα βελτιώθηκε στο δεύτερο έργο, ανάλογα της τεχνολογικής εξέλιξης και της φιλοσοφίας σχεδίασης. Συμπερασματικά η CITE είναι ο καλύτερος συνεργάτης για να εργαστεί κανείς ως προς κάθε λεπτομέρεια.